Superfly GT 42: pozoruhodný koncept superjachty

Superfly GT 42 je dizajnovým skvostom s presklenou kabínou. V tomto prípade ide o jeden z najzaujímavejších dizajnov superjachty, ktorá by mohla začať brázdiť vody už čoskoro. Superjachta bude oficiálne predstavená na Cannes Yachting Festival, pričom v sebe zahŕňa uzavretý kokpit zo skla, kapitánsky mostík ako zo sci-fi filmu a motory s výkonom vyšším ako 1.880 konských síl.

Túto dizajnovú lahôdku navrhla spoločnosť Red Yacht Design, pričom ju postaví švédska firma Flying Flipper. Tá sa už niekoľko rokov špecializuje na výrobu rýchlych športových plavidiel. Kokpit superjachty Superfly charakterizuje použitie skla s vysokými panelmi po celom obvode. Prechádzajú úplne dozadu cez obrovský stropný panel, až po zadnú kabínu. Toto riešenie pripomína skôr skleník ako strešné okno. Dva bočné salóniky v kabíne ponúkajú dostatok miesta na sedenia.

Kapitánsky mostík s riadiacim pultom je ako zo sci-fi filmu. K dispozícii je obdĺžnikový volant, prevodovka so škrtiacimi klapkami ako aj veľké dotykové ovládacie panely pre jednoduchú navigáciu a ovládanie palubných funkcií. Zadná kabína je priamo prepojená ku kabíne sklenenými dverami. V strede vo vnútri sa nachádza veľká manželská posteľ, strešné okno a dve zadné okná ako zo Star Treku. Dve bočné panely v tvare V poskytujú vynikajúce bočné výhľady.

Vpredu sa nachádza veľká kuchyňa, spoločenská miestnosť a priľahlá kúpeľňa (s dvierkami vyzerajúcimi ako hologram) so sociálnym zariadením. K dispozícii je aj jedna kajuta pre hostí s pohovkou v tvare V, strešným oknom a veľkou obrazovkou televízie. Vzhľadom k tomu, že táto loď je najmä o rýchlosti, ubytovacia časť bola dobre premyslená.

Superfly GT 42 poháňa hneď niekoľko motorov s celkovým výkonom až 1.881 konských síl. K dispozícii je dokonca jeden elektromotor Torqueedo. Vďaka použitiu motorov Mercury a Seven poskytujúcich výkon 627 konských síl je možné dosiahnuť rýchlosť cez 65 uzlov. Vďaka kreatívnemu a inovatívnemu looku od Red Yacht Design a vysokej rýchlosti sa môže Super Fly GT 42 stať jednou z najrýchlejších superjácht vôbec.

Zdroj: flyingflipper.com

 

Tags from the story
,
Written By
More from redakcia

Stane sa Astana novodobou turistickou destináciou Európy?

S novými mrakodrapmi a krytými plážami sa hlavné mesto Kazachstanu stáva významnou...
Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *