Jedinečný dizajnový koncept super jachty od Claydon Reeves

Linea je novým konceptom 90-metrov dlhej super jachty. Na svojej palube ponúka priestrannú plážové priestory, sklápacie plošiny, vonkajšie kino a helipad. Horné paluby so zakriveným dizajnom boli pripojené k tradičnému trupu.

Superjachta Otam Gipsy je svetovým unikátom 

Koncept superjachty s výrazným profilom bol predstavený na výstave v Monaku. Na svedomí ho má londýnska dizajnérska firma Claydon Reeves a talianske lodenice Fincantieri Yachts. Návrhári vytvorili štíhly, napnutý profil s “výrazným profilom” a veľmi otvorenou palubou. “Drobným detailom sú svetlá na konkávnom trupe,” hovorí dizajnér Mike Reeves. “Dizajn nadstavby odkazuje na dizajn klasických áut – symbol Talianska.”

Linea je jachtou zameranou najmä na vonkajšie priestory. Nachádza sa tu nielen rozšírený komplex plážového klubu s plnohodnotnou telocvičňou, ale aj tri sklápacie plošiny po stranách jachty. Jacuzzi v štýle amfiteátra sa nachádza na zadnej palube, pričom poskytuje výnimočný výhľad na vodu. Majiteľ a jeho hostia môžu odtiaľto v noci dokonca sledovať kino.

Horná slnečná terasa sa nachádza na najvyššom poschodí, podobne ako orlie hniezdo. Horúca voda vo vani umiestnenej priamo pod radarovými oblúkmi je zárukou dokonalého relaxu. Nižšia paluba ponúka kruhový obývací priestor, z ktorého  sa dá dostať do hornému salóna s oknami od podlahy až k stropu.

Možno najunikátnejším prvkom sú palubné priestory majiteľa, ktoré sú prístupné cez hlavnú kabínu. Boli starostlivo navrhnuté tak, aby poskytovali maximálne možné súkromie. V porovnaní s väčšinou iných super jácht ponúkajú veľkorysý priestor, čo sa ich rozlohy týka. K dispozícii je množstvo salónikov ako aj výrivka s lehátkami. Hneď za týmito priestormi sa nachádza pristávacia plocha pre vrtuľník.

Návrhári tvrdia, že Linea je viac ako iba konceptom. Jedinečný a odvážny dizajn super jachty je možné pretaviť aj do reality.

Zdroj: fincantieriyachts.it

Written By
More from redakcia

Preskúmajte tajomstvá Indického oceánu spolu s The St. Regis Maldives

V roku 1884 si magnát John Jacob Astor IV kúpil v tej dobe najväčšiu...
Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *