Dvaja polárni priekopníci dopravia dobrodruhov na tie najvyššie vrcholky hôr v Kanade. Nachádzajú sa v Arktíde, pričom ide o absolútne nedotknuté oblasti. Prepukne to na jar v roku 2018 kedy bude mat spoločnosť Weber Arctic Expeditions takéto šialenstvo v ponuke. Extrémni lyžiari budú môcť navštíviť určité  oblasti nachádzajúce sa na ostrove Baffin v rámci územia Arktických Kordiller. Budú tak môcť zažiť rad nebývalých expedícií na najsevernejších vrcholkoch sveta.

Antarktída jednoduchým a luxusným spôsobom

Extrémny lyžiari sa budú môcť vyblázniť na nekonečných ľadovcoch, fjordoch a žulových stenách, ktoré sa týčia vo výške 4 500 metrov nad úrovňou ostrova. Budú mat dokonca možnosť lyžovať na nikdy predtým neobjavených vrcholkoch hôr. Výlety môžu zahŕňať také dobrodružstvá, ako treking za polárnym medvedom. S využitím snežného skútra alebo záprahu psov. Sprevádzať ich budú bratia a polárni priekopníci Richard a Tessum Weber.

https://www.youtube.com/watch?list=UU1Eovhm9trTANoCdKRU3Dkg&time_continue=3&v=ejXfDFmcCDE

Arktída je jedným z posledných miest na svete, ktoré je úplne nedotknuté. Skôr tu stretnete ľadového medveďa ako človeka. Je preto veľmi príťažlivé byť súčasťou tohto nedotknutého terénu s možnosťou objavovať nepomenované vrcholy, na ktoré nikto nikdy predtým nevyliezol.

Prvé arktické expedície sa budú konať v apríli 2018 s odletom z Ottawy. Päťdňové dobrodružstvo bude stáť od 21.000 dolárov na osobu a bude zahŕňať ubytovanie v osem izbových ubytovniach so súkromným šéfkuchárom a sommeliérom. Ak by ste mali o takéto adrenalínové šialenstvo záujem, mali by ste sa začať pripravovať už teraz: Weber Arctic Expeditions ponúkne iba štyri päťdňové odlety v roku.

Zdroj: weberarctic.com