Zakladateľ spoločnosti Virgin Group Richard Branson plánuje pre svoj obľúbený ostrovný rezort impozantný comeback. Ostrov Necker, ktorý je súčasťou Britských Panenských ostrovov a ktorý bol zasiahnutý hurikánom sa dočká obnovy.

Richard Branson nepozná slovo porážka. Slávny zakladateľ spoločnosti Virgin Group, ktorý opustil strednú školu vo veku 16 rokov, je už dávno známy tým, že pritahuje katastrofy – od chvíle, keď sa v rámci cesty okolo sveta v teplovzdušnom balóne takmer zabil až po katastrofický náraz jeho raketoplánu SpaceShipTwo v roku 2014. Najnovšie však jeho súkromný ostrov Necker v Karibiku postihla katastrofa.

Hurikán Irma prekvapil milovníkov súkromného ostrovného letoviska nečakane

Idylická dovolenka na britských Panenských ostrovoch je známa vďaka kultovému Veľkému domu, ktorý sa tu nachádza. Nehnuteľnosť s ôsmimi spálňami je zariadená v štýle pochádzajúceho z Bali. Celá však bola v roku 2011 zničená. Zasiahol ju silný blesk, zatiaľ čo Branson a jeho rodina spali vo vnútri. O dva roky neskôr bol Veľký dom obnovený a o ďalšie štyri roky neskôr, v roku 2017 ho zasiahol ničivý hurikán.

Namiesto toho, aby to Richard Branson vzdal, sa spolu so svojim tímom pustil do obnovy. Okrem zriadenia nemocnice pre zvieratá v poškodenom Veľkom dome, sem začal posielať lekárov s množstvom kufrov medicíny a iných dodávok. Spoločnosť Virgin Limited sa spojila so spoločnosťou Unite BVI, ktorá pomáha financovať evakuáciu miestnych obyvateľov.

Na ostrove Necker sú rekonštrukcie v plnom prúde pričom sa a očakáva, že v októbri bude Veľký dom úplne zrekonštruovaný. Dizajnové detaily zatiaľ nie sú k známe, ale predpokladá sa, že ubytovacie zariadenie bude symbolizovať ostrovnú a Bransonovu neformálnu a zábavu milujúcu eleganciu. Bransonove plány na sériu nových víl, ktoré majú byť dokončené v roku 2019, sú tiež v plnom prúde.

Bransonove úsilie nekončí pri ostrove Necker. Jeho záber je širší a týka sa celého Karibiku. Brit totiž spolupracuje s rôznymi organizáciami, vládami a ochranárskymi organizáciami z celého sveta. Jeho cieľom je založenie novej koalície s názvom Caribbean Climate-Smart Coalition, ktorá bola ohlásená v polovici decembra 2017. Verejno- súkromná iniciatíva má za cieľ financovať investičný plán vo výške 8 miliárd dolárov na transformáciu Karibiku s cieľom vybudovania odolnejšej infraštruktúry.

Zdroj: virginlimitededition.com