Nastupovať! Luxusné vlaky Golden Eagle vyrážajú naprieč Britániou

Poznávanie krajiny z pohodlia vlaku sa opäť raz stalo jedným z veľkých potešení mnohých cestovateľov. Čiastočne aj vďaka luxusným a populárnym vlakom ako je nový  Belmond Andean Explorer a nedávno obnovený  Venice Simplon-Orient-Express. Tento druh pomalého cestovanie sa vracia do krajiny, kde takmer pred 200 rokmi vznikol, vtedy s 14 dňovou cestou vo vlaku Golden Eagle prvou svojho druhu.

Odštartuje 18. októbra 2018 a pôjde o 3 540 km dlhú cestu, ktorá sa začne presne na 10 výročie Tornáda. V apríli 2017 sa Tornádo stalo prvou parnou lokomotívou, ktorá za 50 rokov oficiálne dosiahla 160 km/h na britských tratiach. Lokomotíva utiahne 10 luxusných vagónov Belmond Royal Scotsman, ktoré sú schopné ubytovať až 38 cestujúcich, vo svojich plyšových izbách Edwardiánskeho štýlu. Každá izba taktiež disponuje vlastnou kúpeľnou. Nečakaný ale iste cenený detail vo svete spánkových vozňov.

Prehliadka začína v Edinburgu. Pred tým než cestujúci zamieria do mesta, sa zúčastnia prvej z troch formálnych večerí na hrade zo 14. storočia, Cawdor. Skôr ako cestujúci opäť zamieria do mesta, absolvujú súkromná prehliadku Edinburgského hradu a neskôr nastúpia na starodávny vlak, v ktorom ochutnajú whisky od J&G Grant’s Glenfarclas Destillery.

Trasa pokračuje na juh Walesu, cestou pozdĺž drsného pobrežia Cambrian a návrat späť do Anglicka. Tu hosťov čaká prehliadka mestečiek Bath, Devon a Cornwall, Počas celej cesty je zabezpečené stravovanie na historických hradoch a zámkoch. Edinburg je poslednou zastávkou s poslednou formálnou večerou v Národnom železničnom múzeu (s možnosťou na vlastné oči vidieť lokomotívu George Stephensona, ktorá ťahala prvý osobný vlak v roku 1830), vlak vyrazí na prehliadky do Sailsbury, Oxfordu a Yorku.

Keď nesedíte v jednom z luxusných vyhliadkových vozňov Belmond Royal Scotsman, môžete sa zúčastniť mnohých exkurzií hradov a zámkov, ako je napríklad nádherný hrad na hore St. Michel, alebo sa prechádzať starovekými rímskymi ruinami. Hostia sa môžu usadiť vo vagóne s barom, a vychutnávať si gin s tonikom, alebo sa môžu v jedálenskom vozni výborne najesť, zatiaľ čo si budú vychutnávať okolitú vyhliadku na anglický vidiek. V prípade, že cestujúci prejavia záujem o rozmaznávanie sa medzi zastávkami, k dispozícii je možnosť navštíviť kúpele Baford Haybarn.

Luxusný vlak Golden Eagle, mieriaci na prehliadku Veľkej Británie na počesť 10 výročia lokomotívy Tornádo, odchádza z Edinburgu 14. októbra 2018. Lístky (od 40 000 USD na osobu) na túto nezabudnuteľnú cestu si môžete rezervovať už dnes.

Zdroj: goldeneagleluxurytrains.com

Tags from the story
, , , ,
Written By
More from redakcia

Bulgari Resort Dubai: najdrahší hotelový rezort v Dubaji

Lokalizovaný na ostrove tvaru morského koníka v Jumeirahskom zálive, vzdialený len niekoľko minút...
Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *