Plavba na zaoceánskej lodi je úžasným spôsobom, ako preskúmať a spoznať celý svet. Táto 245-dňová trasa je najdlhšia nepretržitá plavba po mori, ktorú možno absolvovať.

Bola navrhnutá tak, aby umožnila hosťom spoznať 59 krajín a 113 prístavov. Ide o vynikajúcu kombináciu kultových destinácií a ďalších miest naprieč celou zemeguľou.

Po vypredaní 128-dňových plavieb okolo sveta, začala spoločnosť Viking Sun (pod vlajkou Švajčiarska) ponúkať ďalšiu nemenej zaujímavejšiu plavbu. Uskutoční sa 31. augusta, 2019 so štartom v Londýne. V nových lodných 465 elegantných salónoch si svoje miesto nájde 930 pasažierov. Všetky obytné priestory sa môžu pochváliť verandami s výhľadom na oceán. Hoci všetky z nich ponúkajú dostatok priestoru so šatňami, plyšovými posteľami a priestrannými kúpeľňami, odporúča sa zarezervovať väčšie apartmány. Tie majú oddelené obývacie a spacie priestory vrátane balkónov s dostatkom priestoru. Iba tak možno zabrániť prípadnej morskej chorobe.

Po preskúmaní pobrežia Británie a Arktídy, loď vyrazí smerom na západ ku Kanade. Zastaví sa v destináciách dostupných pod radarom, v meste Qauortoq v Grónsku, ktoré je bohaté na staré Vikingské, Inuitské a dánske dejiny. Loď bude pokračovať v ceste Leifa Eriksona cez Labradorské more až sa objaví na východnom pobreží a dostane sa až do Karibiku. V tomto regióne navštívi všetky obľúbené prístavy. Ešte pred uplynutím 100 dní plavby sa hostia vylodia na konci sveta v Ushuaia, Argentíne – krásnom hornatom mieste nachádzajúcom sa na najjužnejšom cípe Južnej Ameriky.

Dopad slnečných lúčov sa zmení, pričom loď sa začne plaviť smerom k západnému pobrežiu Ameriky. Následne vyrazí naprieč Tichým oceánom smerom k Tahiti a Francúzskej Polynézii. Počas dlhej plavby sa hostia budú môcť kúpať v nekonečnom bazéne (nachádzajúci sa v zadnej časti obrovskej lode), budú si môcť dopriať popoludňajší čaj pod baldachínom zo škandinávskeho dreva v zimnej záhrade, alebo navštíviť kúpele, ktorých súčasťou je snehová jaskyňa či tradičné severské sauny.

Niekoľko týždňov času sa bude týkať plavby medzi Austráliou a Novým Zélandom, so zastávkou v Tasmánii na nedotknutých ostrovoch Whitsunday. Posledných 100 dní exkluzívne strávenej dovolenky sa vyčerpá exkurziou po celej Ázii a Blízkeho východu. Trasa povedie cez Južnú Čínu, Bengálsky záliv a Arabské more s konečnou zastávkou v Luxore v Egypte. Cesta po celom svete sa skončí preplávaním Stredozemného mora a plavbou poblíž Európy.

Ultimate World Cruise, alebo rozprávková plavba okolo sveta vyjde na 92,990 dolárov na osobu. Neváhajte si ju preto zarezervovať už teraz. Pre tých, ktorí si nemôžu stráviť na mori 245 dní, sú k dispozícii aj kratšie 119-dňové plavby.

Zdroj: vikingcruises.com