Aj pri krátkom pobyte za hranicami myslite na poistenie

Pod pojmom cestovanie si každý môže predstaviť niečo iné. Pre niekoho je to cestovanie za prácou, pre iného rodinná návšteva do susedného mesta. Pre niekoho je cestovanie letná dovolenka či zimná lyžovačka. Nech je to už akokoľvek, je samozrejmé, že aj pri cestovaní môže kedykoľvek k niečomu dôjsť. Nech už sa stane hocičo na vašej dovolenke alebo na ceste za ňou, radšej buďte dopredu pripravení.

Na vycestovanie do zahraničia sa dôkladne pripravte

Vaša príprava by mala spočívať nielen v balení kufrov či nakupovaní potrebných vecí, ale najmä v uzatvorení poistenia. Dobré poistenie do zahraničia vám totiž v prípade potreby značne uľahčí prekonanie zlého finančného obdobia, ktoré môže nastať, ak k niečomu dôjde. Vaše zdravie by malo byť na prvom mieste, a preto naň myslite, aj keď ste mimo domova, v zahraničí. Práve tam totiž platia iné pravidlá, než na aké ste zvyknutí doma. Nachádzate sa kilometre od domova, a preto sa netrápte a užívajte si pobyt v zahraničí.

Vybrať si môžete z dvoch variantov

Predísť zraneniu či zrušeniu vášho letu vám nepomôže ani poisťovňa. No môže vám ponúknuť poistenie, s ktorým aj v prípade potreby bude o vás postarané. Je len na vás, ktorú poisťovňu a čo si do svojho balíčka vyberiete.

Pri vycestovaní sa do úvahy berie najmä to, na aký čas sa chystáte opustiť krajinu, ale najmä, či plánujete cestovať viackrát do roka. V tom prípade si uzatvorte celoročné cestovné poistenie, ktoré bude pre vás najvhodnejšie. Ak to tak nie je a vy potrebujete poistenie na svoju letnú dovolenku, vybrať si môžete z krátkodobého cestovného poistenia.

Vyskladajte si svoje poistenie

Krátkodobé cestovné poistenie zahŕňa krytie rizík, ako krytie liečebných nákladov, poistenie batožiny, zodpovednosti za škodu či právnu pomoc, alebo kauciu. Ide len o príklady, keďže vy si svoje cestovné poistenie môžete vyskladať sami. Je len na vás, čo bude vaše poistenie pokrývať.

Uzatvorte si poistenie bez návštevy pobočky

Krátkodobé cestovné poistenie je možné uzatvoriť aj mesiace pred vašou plánovanou dovolenkou, no možné je aj uzatvorenie takpovediac na poslednú chvíľu alebo o päť minút dvanásť. Dnes, keď sa technológie posúvajú neustále dopredu a pokrok badať na každom kroku a v každej sfére, ani poisťovníctvo nezaostáva.

Uzatvoriť online poistenie je úplne bežnou záležitosťou. Bez toho, aby ste navštívili pobočku či strácali čas s papierovačkami, si v pohodlí domova môžete uzatvoriť akékoľvek poistenie, cestovné nevynímajúc. Takže aj deň pred vycestovaním môžete uzatvoriť poistenie online cez váš smartfón alebo počítač u vás doma, pre seba alebo pre celú rodinu.

Pri uzatváraní je dôležitým parametrom miesto, kam sa chystáte cestovať

Krátkodobé cestovné poistenie sa uzatvára pre vycestovanie za hranice Slovenska na krátky čas. Dôležitým parametrom pri uzatváraní poistenia je aj to, kde sa budete zdržiavať. Pre poisťovne je dôležitá informácia, či to bude Európa alebo celý svet.

V niektorých krajinách sa totiž náklady na pokrytie liečebných nákladov môžu vyšplhať do niekoľkých tisícok eur. Určite by ste sa nechceli kvôli zraneniu v USA či Kanade dostať do finančnej tiesne.

Poistné krytie

Každý balík obsahuje iné riziká. Ide o rovnaké riziká, no ich krytie je limitované do určitej výšky. Existujú aj neobmedzené krytia, tie sa však odrazia na výslednej cene poistenia.

Pre tých náročnejších existujú aj nadštandardné služby, s ktorými aj mimo domova môžete zaspávať pokojne.

Európsky zdravotný preukaz nestačí vo všetkých prípadoch

Mnohí na cestovné poistenie nemyslia z dôvodu, že vlastnia európsky zdravotný preukaz. Ten dostane každý, kto je riadne poistený na Slovensku, a využiť ho môže práve pri vycestovaní do zahraničia. Okrem toho, že ak k niečomu pri vašom pobyte v zahraničí dôjde a vy budete musieť využiť zdravotné služby, budete musieť platiť hotovosťou a až následne vám zdravotná poisťovňa preplatí vaše výdavky, jeho využitie je ohraničené, v mnohých prípadoch ho nie je možné využiť alebo vám nepomôže s preplatením vašich nákladov. Tu sa objavuje dôvod uzatvorenia cestovného poistenia.

Účel cesty zaváži

Pri uzatváraní poistenia nie je dôležitý len váš cieľ, ale aj to, aké činnosti budete na cestách vykonávať. Účel cesty je veľmi dôležitý a práve podľa neho si vyskladáte svoje cestovné poistenie. Ak totiž na svojej krátkodobej ceste budete vykonávať aj nejaký ten šport, je dobré na to pri uzatváraní myslieť. Štandardom sú rekreačné športy ako turistika, ktoré si takisto môžete poistiť. Ak plánujete vykonávať extrémne športy, ich poistenie by malo byť pre vás samozrejmosťou.

Pripoistenia v rámci cestovného poistenia

V rámci krátkodobého cestovného poistenia si môžete uzatvoriť aj rôzne pripoistenia. Tie sa viažu na konkrétne poistné udalosti, ktoré sa vás nemusia, ale môžu týkať. Ich uzatvorenie musíte zvážiť vy sami. Ide napríklad o pripoistenie zvierat, ak sa nejaké chystáte vziať na cesty so sebou, alebo poistenie záchranných akcií horských služieb, ak sa rozhodnete pre „vycestovanie“ do Tatier. Cestovné poistenie si totiž môžete uzatvoriť aj na území Slovenska. Práve toto poistenie si mnohí uzatvárajú, ak plánujú turistiku v Tatrách. Hory sú nevyspytateľné a byť poistení je vždy výhodou.

V zahraničí môže dôjsť k hocičomu. Nikdy neviete, čo sa môže stať, a preto pri každom vycestovaní za hranice myslite na poistenie. Aj pred samotným vycestovaním sa môže niečo prihodiť a vy nestihnete plánovaný let. Aj také storno zájazdu či zmeškanie letu si môžete v rámci cestovného poistenia uzatvoriť.

Tags from the story
,
Written By
More from redakcia

Čo môžete očakávať od nového penthousu v Miami?

Susedstvo Lavish Sunny Isles Beach je jedno z najelegantnejších častí Miami. Ponúka...
Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *