Slovensko je členitou krajinou a nie každý rodinný dom je napojený na všetky inžinierske siete. Na kanalizáciu s čistiarňou odpadových môžu zabudnúť najmä obyvatelia Stredného slovenska. Rázovitý terén s výškovým prevýšením je nevyspytateľný, napojenie na kanalizáciu problematické a finančne veľmi náročné.

Tieniaca technika on-line: Dizajnové a funkčné produkty za nízku cenu

Na každý problém však existuje riešenie. Každý rodinný dom či chata by mala disponovať aspoň jednou či viacerými betónovými nádržami. Ich využitie je naozaj veľmi rozmanité. Popri zachytávaniu odpadových vôd čo je ich primárna funkcia, dobre poslúžia aj ako pivnica, šachta či nádrž na dažďovú vodu. Betónové nádrže existujú v rôznych vyhotoveniach, sú vysoko pevné a cenovo dostupné. Dvojkomorové nádrže, alebo septiky okrem toho že odpadové vody zachytávajú ich aj prečisťujú.

Betónové nádrže od spoločnosti DAZIbetón, spol. s r.o.

Odborníkom na certifikované nádrže je spoločnosť DAZIbetón, spol. s r.o., ktorá ich nielen vyrába a predáva, ale aj inštaluje. Betónové nádrže sa vyrábajú z vysokokvalitného certifikovaného vibrovaného betónu, kostra je tvorená výstužou vo forme betonárskej ocele o hrúbke 8 a 10 mm, čo zabezpečuje vysokú pevnosť. Výborne navrhnutá hrúbka stien zaručuje mimoriadnu pevnosť a dlhú životnosť, na rozdiel od niektorých konkurenčných produktov, ktoré šetria náklady na úkor kvality.

Betónové nádrže môžu poslúžiť aj ako pivnice, šachty, či nádrže na dažďovú vodu.

Betónové nádrže sa vyrábajú od veľkosti 4 m3 až do veľkosti 12 m3. Je ich možné spájať a získať tak požadovaný objem. Ich súčasťou je certifikát o nepriepustnosti. Firma DAZIbetón, spol. s r.o. vám betónovú nádrž dovezie kdekoľvek na území Slovenskej republiky. Ich uloženie priamo do stavebnej jamy hydraulickým ramenom máte v cene. Spoľahnúť sa môžete na najmodernejšie technické vybavenie, vďaka ktorého je montáž veľmi jednoduchá. Individuálny a priateľský prístup ku každému zákazníkovi je samozrejmosťou.

Čo je dobré vedieť o betónových nádržiach?

Nádrž z betónu je hermeticky uzavretá nádrž. Neoddeliteľnou súčasťou ponuky firmy sú hranaté betónové nádrže, ktoré sú nepriepustné (potvrdené certifikátom). Samozrejmosťou je tiež príslušenstvo v podobe betónového nadstavca, neprejazdovej dosky, bezpečnostného betónového poklopu a betónového komína. Voliteľné príslušenstvo zahŕňa veko z liatiny, prejazdovú dosku (ideálna pre vyššie zaťaženie) a zariadenia na meranie hladiny kvapaliny. Významnú úlohu má predovšetkým spomínaný poklop – zabraňuje prieniku akémukoľvek odpadu do priestoru nádoby a navyše slúži k odsatiu obsahu fekálnym vozom.

Na čo treba myslieť pred samotnou inštaláciou?

Pred tým, ako Vám betónovú nádrž dovezú, je potrebné mať pripravenú jamu (vykopanú a spodok jamy vysypaný jemným štrkom alebo pieskom, cca. 10 cm) a sprístupnenú príjazdovú cestu. Rozmery jamy sú závislé na tom akú veľkú nádrž si zakúpite. Je potrebné, aby bola o 50 cm väčšia na každej strane nádrže. Po ukončení prác je nechajte montážnu penu dobre zaschnúť a následne ju orežte. Orezanú montážnu penu je potrebné premazať flexibilným lepidlom. Betónovú nádrž sa neodporúča ihneď po osadení zasypať zeminou. Lepšie je počkať dovtedy kým lepidlo nezaschne. Vo firme DAZIbetón, spol. s r.o. vám radi odporučia vhodný typ nádrže pre vaše potreby. Do predpripravenej stavebnej jamy vám nádrž zdarma namontujú hydraulickým ramenom.

Dodacie doby, montáž a zaškolenie kdekoľvek na Slovensku

DAZIbetón, spol. s r.o. má všetky betónové nádrže skladom. Doba dodania je preto maximálne do 7 dní, všetko však záleží na dohode. Samozrejme, betónovú žumpu vyrobia, dovezú a vykonajú odbornú montáž u Vás, kdekoľvek na Slovensku. Žumpu Vám dovezú na nákladnom vozidle vybavenom hydraulickým ramenom. Na umiestnenie do pripravenej jamy preto nie je potrebný žiadny žeriav. Montáž sa realizuje hneď pri dovoze, pričom jej čas záleží od rôznych okolností. Bežne je však hotovo približne ze 40 minút. Samozrejmosťou je záruka s certifikátom o vodotesnosti, ktorý si treba odložiť. Budete ho potrebovať pri kolaudácií novej stavby.

Zdroj: dobrezumpy.sk