Usmejte sa na svet z vtáčej perspektívy, alebo kúpte si svoj prvý vlastný teplovzdušný balón

Začínajúci francúzsky Startup FlyDoo ponúka naozaj niečo netradičné. Umožní vám totiž zažiť radosť z letu v teplovzdušnom balóne, ktorý sa vám zmestí do skrine. Športové lety môžu byť veľmi obohacujúce, ale často krát ich sprevádza množstvo ťažkostí a výdavkov – od potrebného výcviku a certifikátov až po údržbu lietadla a prenájom hangáru.

Himaláje: Prelet ponad Everest v teplovzdušnom balóne

Pre tých, ktorí chcú lietať čisto pre radosť je určený ľahký športový teplovzdušný balón FlyDoo. Bol navrhnutý a testovaný vo Francúzsku.

FlyDoo bol skonštruovaný tak, aby sa s ním dalo jednoducho lietať a ovládať. Ľahký balónový koš do ktorého sa zmestí pilot a cestujúci možno jednoducho zložiť a uskladniť napr. v šatníkovej skrini. Štart je možný z akéhokoľvek otvoreného priestranstva, pričom nemusí ísť o letisko.  Okrem toho možno celé zariadenie ľahko transportovať v aute alebo dokonca na bicyklovom prívese. Horák, ktorý ohrieva vzduch je poháňaný propánom a je uložený v nádržiach umiestnených v balónovom koši.

Vyhliadkové lety balónom nie sú športom pre každého – bezpečný štart totiž závisí od rýchlosti vetra. Aj preto je možné väčšinu balónov vidieť zavčas ráno kedy je počasie miernejšie a prúdenie vzduchu minimálne.

Pilot má obmedzenú voľbu trasy letu, ktorú určuje smer prúdenia vzduchu. FlyDoo ponúka unikátnu vrtuľu, ktorú možno pripevniť na okraj samotného balónového koša. Ide v podstate o malú vrtuľu poháňanú akumulátorom. Vďaka nej  sa dá získať dodatočná energia, ktorá vás posunie želaným smerom.

Ak snívate o tom, že svoj deň začnete vznášaním sa nad korunami stromov, pri pití rannej kávy a užívaní si úžasnej scenérie, potom môže byť FlyDoo tým pravým pre vás. S ľuďmi na zemi môžete ostať aj naďalej v kontakte, zatiaľ čo budete prelietať nad ich hlavami.

V prípade, že príslušné letecký úrady toto zariadenie, pôjde o prvý teplovzdušný balón spadajúci do kategórie ľahkých športov. Spoločnosť plánuje vznášadlo predávať za približne 21 000 dolárov, pričom pohon vrtuľou bude stáť ďalších 14 000 dolárov.

Zdroj: flydoo.fun

Written By
More from redakcia

Karibský ostrov Necker sa po zásahu hurikánom dočká obnovy

Zakladateľ spoločnosti Virgin Group Richard Branson plánuje pre svoj obľúbený ostrovný rezort...
Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *