Skutoční dobrodruhovia sa snažia stále posúvať svoje hranice. Hľadajú spôsoby, ako sa dostať do tých najvzdialenejších regiónov sveta o ktorých väčšina ľudí len čítala. Škandinávska cestovná kancelária Luxury Action im v tomto ich snažení podáva pomocnú ruku.

Už onedlho totiž pribudne možnosť stráviť noc na jednom z naj-opustenejšom mieste na svete – na severnom póle. Mimoriadne netradičný a luxusný hotel bude pozostávať z 10 vyhrievaných iglú, pričom tu budete môcť prenocovať.

Zážitok na celý život: Extrémne lyžovanie v kanadskej Arktíde

Stane sa tak na budúci apríl a len na mesiac, kedy otvoria hotel na severnom póle – naj severnejšom bode na Zemi.  Hostia tu získajú možnosť stráviť noc priamo pod hviezdami. Takýto zážitok, ktorý sa môže naskytnúť iba raz za život však nie je lacný. Prenocovanie v hoteli stojí mimoriadne chladných 95 000 EUR (približne 105 000 dolárov).

Počas roka je severný pól väčšinou neprístupný. Dostať sa sem je možné iba vrtuľníkom v apríli a loďou v júni a júli. Každoročne navštívi oblasť asi 1 000 ľudí, ktorí prichádzajú vyzbrojení rozsiahlym vybavením na prežitie v extrémnom počasí vrátane stanov. Vďaka ponuke cestovnej kancelárie sa hosťom naskytá o niečo príjemnejší pobyt. Do hotela sa dostanú po dvojhodinovom lete vrtuľníkom, pričom ich privíta 10 vyhrievaných iglú, z ktorých každé má vlastnú kúpeľňu s vnútorným vybavením. Hostia sa môžu tešiť na veľkolepú svetelnú show, pretože Polárna žiara je v apríli stále veľmi aktívna.

Severný pól je už roky jedným z najexkluzívnejších turistických destinácií na svete, ale neexistujú tu takmer žiadne ubytovacie zariadenia, uviedol začiatkom tohto mesiaca zakladateľ spoločnosti Janne Honkanen. Chceli sme vytvoriť pohodlnejší spôsob, ako zažiť severný pól taký aký v skutočnosti je – inštaláciou útulných zariadení do extrémnych podmienok.

Pre niekoho sa môžu zdať ceny privysoké. Hostia však za svoje peniaze dostanú veľa – rezerváciu na vysokej úrovni, sprievodcu arktickou divočinou, služby šéfkuchára a maximálnu bezpečnosť. Cena zahŕňa aj dvojdňový pobyt na Svalbarde, súostroví medzi Nórskom a severným pólom, lety a logistiku medzi ostrovom a hotelom. Za príplatok je k dispozícii aj výcvik na severnom póle, ktorý sa realizuje v divočine. Nachádza sa tu exkluzívna chata, ktorú vlastní spoločnosť vo fínskom Laponsku.

Zdroj: luxuryaction.com