Nie je nič horšie ako vyjsť zo sprchy alebo vane a pocítiť chlad nevykúrenej kúpeľne. Je teda vhodné, aby každá kúpeľňa mala aj svoje vlastné kúrenie. Spôsobov, ako ju vyhriať, je už niekoľko – od podlahového kúrenia až po klasické radiátory. 

Výber kúrenia

V rámci rekonštrukcie kúpeľne alebo zariaďovania nového domu či bytu budete postavení pred dôležitú otázku. Aké vykurovanie zvoliť do kúpeľne? Podlahové kúrenie je nesporne tá najpríjemnejšia verzia. Kúrenie v podlahe rovnomerne vyhreje miestnosť a teplo, ktoré prúdi od nôh je jednoducho na nezaplatenie.

Ďalšou možnosťou je klasika v podobe kúpeľňového radiátora. Pri tej predstave sa vám asi nevybaví klasické vykurovacie teleso v tvare obdĺžnika, ktoré máme v ďalších priestoroch bytu umiestnené. V spojitosti s kúpeľňami sú skôr obľúbené kúpeľňové rebríky.

Pri výbere kúpeľňového radiátora majte na pamäti tieto aspekty:

  • Výkon telesa,
  • šírka a výška radiátora,
  • dizajn, farba, typ povrchu,
  • spôsob vykurovania,
  • cena

Správny výber je dôležitý

Pri výbere toho správneho kúpeľňového rebríka sa zamerajte nielen na vzhľad a parametre, ale hlavne aj na jeho výkon. To, aký má teleso výkon, má vplyv na vykurovanie kúpeľne. Vo vašom záujme by v nej malo byť čo najkomfortnejšie. Orientačne pripadá na 1 m³ miestnosti zhruba 50 W. Nezabúdajte na to, že vykurovanie kúpeľne ovplyvňuje aj to, aký je stav domu a jeho zateplenia.

Výhody kúpeľňového rebríka

Kúpeľňový rebrík neodmysliteľne patrí do kúpeľne. Nielenže ju vyhreje na príjemnú teplotu, ale zároveň slúži ako vysúšač mokrej bielizne a uterákov. V tom má oproti podlahovému kúreniu obrovskú výhodu. V posledných rokoch je trendom kúpeľňový rebrík z nehrdzavejúcej ocele. Oproti klasickému bielemu pôsobí moderným a nadčasovým dojmom.

U nás si vyberiete

Hľadáte pre svoj domov ten správny kúpeľňový radiátor? Slovenský e-shop Sanitino.sk ponúka široký sortiment kúrenia do kúpeľne popredných výrobcov a svetoznámych značiek v oblasti sanitárneho vybavenia.