Nedávno sme v našom magazíne písali o rôznych kovových prístreškoch pre autá a do záhrady. Dnes si niečo povieme o špičkových kovových záhradných domčekoch. Dlhé roky ich úspešne vyrába a predáva firma REHAK s.r.o. z Topoľčian.

Špičkový kovový záhradný domček sa najčastejšie využíva na uskladnenie rôzneho náradia. Dobre môže poslúžiť aj ako vonkajšia kuchyňa či dokonca saunový domček. Toto všetko si viete vytvoriť z vášho záhradného domčeka.

Koverta to sú rôzne prístrešky a malé projekty pre dom a záhradu

Kovové záhradné domčeky

Možno by vás zaujímalo, prečo práve kovové? Pekný záhradný domček môže byť predsa vyrobený aj z prírodného materiálu akým je drevo. Domčeky vyrobené z dreva vám po niekoľkých rokoch doslova zhnijú, pretože najväčším nepriateľom dreva je vlhkosť. Kovové domčeky vďaka žiarovému pozinkovaniu vydržia celé generácie. Predávajú sa so zárukou 20 rokov!

domčeky

O domčeky vyrobené z kovu sa nemusíte starať

Plechové záhradné domčeky nemusíte vôbec natierať, tie drevené áno. Môže vás to stáť drahocenný čas, peniaze a nervy. Drevo okrem toho pracuje, čoho výsledkom bývajú spriečené dvere alebo praskliny. Kovové domčeky sú vyrobené z akostnej ocele, preto si držia formu a stabilitu niekoľko desiatok rokov.

Lakované a glazované drevené povrchy musíte pravidelne ošetrovať. Farba polyamidom potiahnutého oceľového plechu ostáva pekná dlhé roky. Môžete ju ľahko čistiť, dokonca aj pomocou tlakového čističa. Oceľový plech je okrem toho nehorľavý podľa triedy A1.

Teraz už viete čomu dať prednosť. Ak sa budete rozhodovať medzi záhradným domčekom vyrobeným z dreva a kovu, dajte prednosť tomu kovovému.

domčeky

Akú dlažbu na terasu?

Ostaňme ešte chvíľu v exteriéri resp. na terase s pekným výhľadom do záhrady. Úplným základom je totiž kvalitná dlažba na terasu. Tá by mala byť mrazuvzdorná, s nízkou nasiakavosťou, stálofarebná, protišmyková a odolná voči lomu. To sú hlavné výhody 2 cm dlažby ktoré ponúka firma REHAK s.r.o.

Terasovú dlažbu o hrúbke 2 cm je možné pokladať na rektifikačné terče. Jej pokládka je úplne jednoduchá a zvládnete ju svojpomocne. Výhoda spočíva v tom, že jednotlivé dlaždice sa nelepia. Priestor pod dlažbou môžete využiť na skrytie káblov, potrubia a pod. Povrch dlaždíc je v úplnej rovine, sklon povrchu pre odtok vody je pod dlažbou. Voda odteká cez škáry.

Svahové tvárnice

Spoločnosť REHAK spol. s r.o. ponúka okrem iného aj veľmi obľúbené svahové tvárnice do záhrady. Využijete ich vtedy, keď budete potrebovať spevniť svah vo vašej záhrade.
Okrasné svahové tvárnice sú okrem toho určené pre výsadbu rastlín. Zvyčajne bývajú dostupné v niekoľkých veľkostiach a navzájom sa spájajú bezpečným spojovacím žliabkom.

Zdroj: exterier.sk