BULGARI už nie je len spoločnosť, ktorá sa venuje výrobe a predaju luxusných šperkov, hodiniek, parfumov a iných módnych doplnkov. Chystá sa do Miami a to ako luxusný rezort. Táto talianska značka práve oznámila, že jej prvý hotel v Spojených štátoch sa bude nachádzať na South Beach.

Miami je multikultúrne mesto kde prevažuje španielčina nad angličtinou a to hlavne v časti Malá Havana (Little Havana), ktorá sála hispánsku atmosféru, je pretkaná galériami ale na nočný život tu zabudnite.

Bulgari Resort Dubai: najdrahší hotelový rezort v Dubaji

Ten sa odohráva v inej časti mesta, na známom bulvári Ocean drive, iba 7 ulíc od novučičkého Bulgari hotela. Túto legendárnu tepnu lemuje Atlantický oceán na východe, skvelé reštaurácie a bary z opačnej strany. Mne ako symbol Ocean drive utkveli v pamäti masívne drinky podávané v obrovských pohároch s fľašou ponorenou hrdlom do kokteilu aby stále dopĺňala obsah vášho drinku.

Nachádza sa tu tiež množstvo štýlových hotelov ako napríklad The villa Casa Casuarina, do ktorej investoval nemalé peniaze módny guru Giani Versace (tu bol aj zavraždený). Tieto hotely sú v sezóne napriek vysokým cenám úplne vybookované a túto medzeru zaplní Bulgari už v roku 2024.

Bulgari hotel

Nový 100-izbový hotel sa bude nachádzať na 21. ulici, čo by kameňom dohodil od slávnej pláže South Beach, kde sa natáčal kultový seriál rokov 90tych – Baywatch.

Hotel bude sídliť v honosnej modernistickej budove z 50. rokov, ktorú navrhol významný architekt Albert Anis. Pôvodne slúžil ako zimná destinácia pre elitu starého Hollywoodu v 50. a 60. rokoch vrátane Marlona Brandona známeho z filmu Krstný otec.

Hotel bude prirodzene odrážať charakteristický pôvab spoločnosti Bulgari. Na dizajn bude dohliadať milánska architektonická firma Antonio Citterio Patricia Viel, ktorá spolupracovala s firmou Bulgari na všetkých hotelových nehnuteľnostiach.

100 izieb, väčšinou suít – priestranných izieb, bude doplnených o rôzne vymoženosti ako rozsiahly vonkajší bazén, veľké kúpele a fitnescentrum. Skutočnou pozoruhodnosťou však môže byť ponuka jedál a vín. Kurátormi reštaurácie a baru Bulgari bude uznávaný šéfkuchár ocenený tromi michelinskými hviezdami Niko Romito. Štyridsaťšesťročný Talian je známy predovšetkým vďaka svojim klamlivo jednoduchým jedlám, ktoré sa skladajú z jednej alebo dvoch ingrediencií, aby získali čo najlepšie chute a textúry. Darmo, v jednoduchosti je krása.

Star Island

Asi jedinou časťou Miami kam sa dostanete iba v prípade ak ste sa do luxusu už narodili alebo v prípade, že od vás pýtajú autogram v Paríži, Moskve, Ríme či Tokiu, kde mimochodom
Bulgari rozšíri svoje globálne portfólio svojich 11 luxusných hotelov do roku 2024. Znamenalo by to, že ste slávny a nemáte problém kúpiť si vilu na Star Islande a stať sa tak susedom Glorie Estefan, Madonny, Thalie, Sylvestra Stalloneho, Lennyho Kravitza, Willa Smitha alebo Shaquilleho O’Neala. Tento exlusívny ostrov je výsledkom ľudskej činnosti vykonanej v tyrkysových vodách Biskajského zálivu tak aby si rezident užil Slnka koľko sa dá. Žiaden mrakodrap neuvrhne vašu usadlosť do tieňa, naopak, všetky výškové budovy, ktoré tvoria panorámu Miami si obrezáte z hojdacej siete na vašom pozemku.

Ak sa už raz stanete klientom novovznikajúceho komplexu na Miami, Bulgari vám garantuje spokojnosť s ubytovaním a ja považujem Miami beach za jednu z najkrajších meststkých pláží na svete. Pre východ Slnka sa oplatí vstať napriek tomu, že ste na dovolenke. Zachytiť ho s vežou pobrežnej hliadky pripomíňajúcej účes Lizy Simpsonovej je na nezaplatenie, na všetko ostatné je platobná karta …

Zdroj: robbreport.com