Obývacia izba je ústredným miestom takmer v každom byte. Rodina tu trávi veľkú časť dňa, vítajú sa tu hostia, relaxujete a užívate si spolu. Z tohto dôvodu má zariadenie a dizajn obývacej izby osobitný význam. V zásade by mala byť obývacia izba zariadená svetlým a priateľským spôsobom. Vždy by tu mala prevládať čistota a poriadok. V tejto súvislosti stojí za zmienku, že učenie Feng Shui odporúča, aby boli všetky miestnosti vždy upratané.

Podľa Feng Shui by mal byť stred obývacej izby udržiavaný voľný – rovnako ako vo všetkých miestnostiach – aby chi mohlo voľne prúdiť v miestnosti a okolo nábytku a predmetov v nej umiestnených. Pri nastavovaní tiež dbajte na to, aby ste miestnosť príliš nepreplnili, aby sa rodina a hostia necítili v pasci. Vyhýbajte sa bujnému čalúnenému nábytku, ktorý nezodpovedá veľkosti miestnosti, a nepoužívajte príliš veľa nábytku a dekoratívnych predmetov. Aj keď si veľa ľudí spája určitú útulnosť s preplnenosťou, mali by ste sa jej vyhnúť.

Nesadajte si chrbtom k dverám alebo oknu

Pri výbere a zostavovaní sedenia by ste mali uprednostniť niekoľko jednotlivých prvkov. Každý z týchto prvkov (kreslo, malý gauč, leňoška alebo stolička) by mal byť v obývacej izbe umiestnený tak, aby bol z každej sedačky dobre viditeľný stred miestnosti. Nezáleží na tom, či sedenie usporiadate do kruhu, štvorca alebo obdĺžnika. Uvoľnenú atmosféru pri sedení možno dosiahnuť menšími stolmi alebo vybranými rastlinami.

Keď si sadnete, uistite sa, že váš chrbát nesmeruje k dverám alebo oknu. V ideálnom prípade by ste mali sedací nábytok umiestniť tak, aby ste sedeli chrbtom k stene.

Obývacia izba by mala byť podľa Feng Shui ideálne orientovaná na juhozápad, západ alebo juhovýchod. Je vhodné na absorbovanie každého lúča svetla zvonka, a teda v zásade má priateľský a jasný vzhľad. Veľké množstvo prirodzeného slnečného žiarenia by malo zaplaviť miestnosť a vytvoriť útulnú atmosféru, ktorá povzbudí ľudí, aby zostali v obývacej izbe. Obývacia izba je tak miestom, ktoré sa divákovi otvorene prezentuje a kde sa každý hosť okamžite cíti príjemne.

Vyhnite sa ostrým rohom, voľte zaoblené rohy

Obývacia izba je často najväčšou miestnosťou v domácnosti, a preto je ideálna na tok energie. Ak vaša obývacia izba nie je taká veľká, ako by ste chceli, môžete ju opticky zväčšiť šikovným umiestnením zrkadiel. Zrkadlá tiež poskytujú viac svetla. Ak je však vaša obývacia izba príliš veľká, môže to spôsobiť stratu chi v miestnosti. Môžete to napraviť pomocou rozdeľovačov izieb, ktoré rozdelia obývaciu izbu na rôzne oblasti.

Všetok nábytok (skrinky, čalúnenie a sedací nábytok, police , stoly atď.) by mal mať čo najviac zaoblené rohy, aby sa vylúčili negatívne účinky ostrej chi. Ak z rôznych dôvodov stále chcete alebo musíte umiestniť nábytok s ostrými rohmi v obývacej izbe, môžete to napraviť pridaním mäkkých materiálov (napr. Obrusy alebo vankúše) alebo rastlín so zaoblenými listami.

V tejto súvislosti zelené rastliny tiež prispievajú k harmonickým tokom energie a zabezpečujú prísun čerstvého kyslíka. Rozhodne sa vyhnite ostrému chi v obývacej izbe. Nepoužívajte žiadne ostré alebo vyčnievajúce okraje alebo rastliny so zahrotenými listami, ktoré by v najhoršom prípade zasahovali až do sedacích priestoroch. V nasledujúcej časti si niečo povieme o tom, ako by to malo vyzerať v spálni.

Zdroj: wohnen.de